سومین نفر (تحلیلی بر خیانت زناشویی)

سومین نفر (تحلیلی بر خیانت زناشویی)

در کسب و کار خود ثروتمند شوید

در کسب و کار خود ثروتمند شوید

فن بیان و آیین سخنوری ( چاپ هفتم )

نویسنده / مولف: 
نعمت نعمتی
سال انتشار : 
۱۳۹۷
ریال,۳۵۰,۰۰۰
ریال,۳۵۰,۰۰۰

وضعیت: موجود

-+

یکی از بهترین کتاب های موجود در موضوع فن بیان و آموزش آن.

کتابی که نوشته ی یکی از اساتید بسیار باسابقه و خوب این عرصه است... استادی که این کتاب را فقط به صورت تئوری ننوشته، بلکه عملا آن را آموخته و آموزانده است.

امروزه همه به فن بیان بهتر نیاز داریم تا هم خود و هم محصول خود را بهتر بشناسانیم...

توصیه می کنیم حتما این کتاب را تهیه کنید...

 

درباره‌ی کتاب:

یکی از نیازهای عصر ارتباطات، تسلط به فن بیان و ایجاد ارتباط کارآمدتر در راستای گسترش توانایی‌ها، سازمان، تجارت و استعدادهای درونی خویشتن است. مدتی بود در انتشارات گیوا به دنبال کتابی مورد وثوق و قابل اتکا و اعتماد در عرصه‌ی آموزش فن‌بیان بودیم و کتاب‌های بسیاری را به پیشنهاد دوستان بررسی کردیم. پس از کنکاش بسیار با کتاب حاضر روبرو شدیم و الحمدلله این کتاب مورد تأیید شورای مرکزی و سیاستگزاران انتشارات بین‌المللی گیوا واقع گردید و چنین شد که با نگارنده‌ی کتاب؛ استاد نعمت نعمتی وارد گفتگو شدیم و بخت یاری کرد و این کتاب برای اولین بار در انتشارات گیوا و برای هفتمین چاپ در کشور به چاپ و نشر رسید.

نعمت نعمتی کسی است که بیش از سه دهه در عرصه‌ی آموزش فن‌بیان و سخنوری در دانشگاه‌های ایران و خارج از ایران، بارها و بارها با لیاقت تمام بر مسند و کرسی تدریس تکیه زده و به جامعه‌ی تشنه‌ی دانش، دانسته‌های خویش را انتقال داده است. اگر بخواهیم از سوابق یا جوایز و گواهی‌های تخصصی ایشان حرف بزنیم، سخن به درازا خواهد کشید و زیبا همان است که خود این اثر، معرف نگارنده‌ی خود باشد.

مخلص کلام اینکه وی بازنشسته‌ی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دانش آموخته‌ی پژوهش هنر، گرایش سینما و تئاتر و روان‌شناسی عمومی ست که سال‌هاست به عنوان مدرس و داور سینما، تئاتر و داستان‌نویسی در سراسر کشور فعالیت دارد و هم‌اکنون مدیر مسئول و مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری باران اندیشه در اهواز می‌باشد که در آنجا و دیگر سازمان‌ها، به آموزش فن بیان، سخنرانی، مهارت بداهه‌گویی، دوبله و نمایش رادیویی‌، گویندگی و اجرا، مشغول است.

 

 

 

سخن نویسنده:

بیان، جلوه‌ای از شخصیت ماست و چگونگی لحن، ریتم‌، فراز و فرود در بیان، داشتن آرامش روانی و زبان بدن در مواجهه با دیگران، باعث ایجاد خاطره‌ای فراموش ناشدنی خواهد شد.

همین جلوه در بازیگران سینما و تئآتر‌، اساتید، پزشکان و هرکس که به نوعی در تعامل با انسان‌هاست، تاثیر شگرفی بر جای خواهد گذاشت.

همه انسان‌ها‌، نیازمند مجهز شدن به تکنیک‌های نوین بیان هستند تا به نحو چشمگیر و تاثیرگذاری با دیگران ارتباط برقرار کنند و زبان، مهم‌ترین وسیله‌ی ارتباط، گفتگو‌، برقراری تماس و تعامل است. انسان‌ها، گاهی به مدد زبان، با اشیا، حیوانات و وسایل پیرامون خود به نحوی عاطفی و احساسی نیز سخن می‌گویند و خواسته‌ها و تمایلات خویش را با آنها در میان می‌گذارند.

سخن گفتن و بیان مطلب، مقوله‌ای است که می‌تواند به نوعی به پیشبرد اهداف و برنامه‌های ما کمک شایانی نماید. شاید برای شما بسیار پیش آمده باشد که با سخنی مناسب، تاثیرگذار و پرجاذبه‌، عده‌ای را با نظر و خواسته‌ی خود موافق و همراه کرده باشید و چه بسا گاهی اتفاق افتاده که بخاطر نداشتن نفوذ کلام و عدم ارتباط مطلوب، دیگران پذیرش حرف‌ها و مطالب ما را نداشته و نتوانسته‌‌ایم توفیق چندانی حاصل نماییم. از سوی دیگر، در سطح جامعه اگر توجه کرده باشیم‌، در می‌یابیم که موفقیت و محبوبیت برخی از افراد‌، مدیون و مرهون زبان خوب، بیان شیوا و گفتار دلنشین آنان است و به نظر می‌رسد با کلام خود‌، افراد را جادو کرده ودر اعماق جسم و روح مخاطبان خود، جای می‌گیرند و وارد می‌شوند.

سی و اندی سال تجربه‌ی تدریس"فن بیان"‌، "پرورش مهارت‌های ارتباطی" و "فن رهبری جلسات و مخاطب شناسی" و مطالعه و پژوهش در این زمینه‌ها، مرا بر آن داشت که کتاب پیش روی شما را تالیف کنم. هنرجویان من از اقشار مختلف جامعه بوده و هستند. بازیگران تئاتر و سینما‌، روان‌شناسان‌، مشاوران‌، اساتید دانشگاه‌، مدیران‌، دبیران‌، دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی که ارائه‌ی پایان نامه داشته و دارند و برای دفاعیه نیازمند پرورش بیان خود می‌باشند تا بتوانند با تسلط کامل به هدف خویش نایل آیند. علاوه بر آن‌، بارها پیش آمده که هنرجویی به دلیل اینکه متوجه شده یکی از دلایل اشکال در بیان، برمی‌گردد به موارد روان شناختی‌، جلسه‌ی بعد به همراه همسر خویش در جلسه‌ی فن بیان شرکت کرده است.

همان‌گونه که در کتاب خواهید خواند‌، پرورش صدا‌، صرفاً مربوط به انجام کارهای فنی و فیزیکی نیست‌، بلکه داشتن یک بیان خوب و مناسب، مستلزم توجه کردن به عواملی مثل اندام‌های تنفس و گفتار، روانشناسی شخصیت و روانشناسی اجتماعی است. چراکه با پرداختن به چنین مواردی‌، می‌توانیم به صورت ریشه‌ای به پرورش بیان برسیم. به بیانی دیگر، به باور من ِ نگارنده‌، بدون در نظر گرفتن موارد روانشناختیِ فرد‌، نمی‌توانیم آنگونه که باید بیان وی را تقویت نماییم یا پرورش دهیم.

به همین منظور برای نگارش این کتاب‌، علاوه بر تجارب خود‌، از منابع گوناگون بهره گرفته‌ام تا بلکه بتوانم این بار سنگین را به سر منزل مقصود برسانم. تردیدی نیست که در این راه با تیزبینی هرچه تمام‌تر به نوشتن و تحقیق در منابع پرداخته‌ام‌، چراکه می‌دانستم راضی نگه داشتن افراد مختلف با دیدگاه‌های متفاوت کاری‌ست دشوار. بنابراین می‌طلبید با تامل و پژوهش بیشتر در این مسیر‌، گام بردارم.

 

 

 

کتاب «فن بیان و آیین سخنوری» توسط استاد فن بیان با بیش از ۴۰ سال سابقه‌ی تدریس نگاشته شده است. این کتاب در ۱۶۰ صفحه در قطع رقعی و با قیمت ۲۸.۰۰۰ تومان در اختیار عزیزان مشتاق به فنون سخنوری و زبان بدن و... قرار گرفته است.

دیدگاه خود را بنویسید

خدمات انتشارات گیوا