چاپ کتاب «شروع کردی، تمومش کن» اثر پیتر هولینز برای اولین بار در کشور

کتاب «شروع کردی، تمومش کن!» با عنوان انگلیسی "finish what you start" نوشته ی پیتر هولینز تا کنون دو بار ترجمه شده و اولین ترجمه ای که از این اثر ارزشمند به بازار آمده، ترجمهی خانم تکتم سعیدنیا است که ناشر آن انتشارات گیوا، ناشر تخصصی دو حوزه ی ادبیات و انگیزشی است.

این کتاب را به همه ی عزیزانی که دغدغه ی به انجام رساندن کارهای خود را دارند، توصیه می کنیم.

جهت آشنایی بیشتر با کتاب، خلاصه فصل سوم آن را در اینجا ذکر می کنیم.

فصل ۳. بیانیه بساز

  • یک بیانیه، چیزی نیست جز مجموعه قوانینی که باید هرروز از آن‌ها پیروی کنید. شاید از قوانین بیزار باشید، اما همین قوانین، برآورد تخمینی از روزهای ما هستند و ما را راهنمایی می‌کنند تا دنبالشان کنیم. آن‌ها موضوعات را واضح و روشن می‌سازند، که برای به انجام رساندن کارها مفید است چون هیچ انتخاب دیگری وجود ندارد.
  • قانون ۱: آیا با تنبلی و تن‌پروری عمل می‌کنید؟ اگر این‌طور است، آیا این شخصیت را برای خودتان می‌خواهید؟
  • قانون ۲: حداکثر سه فعالیت عمده در روز انجام دهید. کارهای مهم، کارهای فوری و فعالیت ساده‌ی بیهوده را از هم متمایز سازید.
  • قانون ۳: برای خودتان محدودیت و شرایط روزمره بسازید. آن‌ها، شما را در حد و مرز کاری که باید انجام دهید، نگه می‌دارند.
  • قانون ۴: گاهی فراموش می‌کنیم به چه موفقیتی می‌خواهیم دست یابیم. بنابراین، با گفتن «می‌خواهم»، «خواهم خواست» و «نخواهم خواست» نیاتتان را دوباره تأیید کنید.
  • قانون ۵: سعی کنید ۱۰ دقیقه، ۱۰ ساعت و ۱۰ روز آینده را ببینید. دوست دارید وقتی کاری به انجام نمی‌رسد، شاهد چه چیزی باشید؟ ارزش نفعی که به خود فعلی‌تان به بهای خود آینده‌تان می‌رسانید، دارد؟ احتمالاً نه.
  • قانون ۶: فقط ۱۰ دقیقه است، درست است؟ پس اگر می‌خواهید منصرف شوید، فقط ۱۰ دقیقه طول می‌کشد و اگر باید منتظر بمانید، فقط ۱۰ دقیقه لازم است.

برای تهیه ی این کتاب می توانید به سایت ناشر یا سایت ها و اپلیکیشن های همکار مراجعه کنید.

به امید روزی که دیگر کاری را به فردا واگذار نکرده و امور خود را به انجام برسانیم.